Jak zaciekawić w 30 sekund

Masz 30 sekund, aby przekonać mnie, dlaczego produkty i możliwości biznesowe firmy Synergy Worldwide są akurat dla mnie. Możemy zaczynać? Start!

W swojej chaotycznej wypowiedzi prawdopodobnie wspomnisz o jakości produktów, korzystnym planie wynagradzania, wspaniałych liderach i ekscytujących wydarzeniach. Po upływie 30 sekund możesz sobie jednak przypomnieć, że w Twojej wypowiedzi zabrakło informacji o promocjach lub programach firmy Synergy. Być może zapomnisz również dodać, w jakim właściwie celu zostały stworzone produkty firmy Synergy. . 

Masz wrażenie, że brakuje Ci czasu na przekazanie tak wielu informacji? Cóż, nie jesteś sam. To prawie niemożliwe, aby wypowiedzieć się zwięźle i przekonująco bez przygotowania.

Komponowanie tak krótkiej wypowiedzi można porównać do pisania eseju. Chcesz zwięźle przedstawić swój temat, zawierając kilka kluczowych informacji, które dadzą odbiorcom ogólne wyobrażenie dotyczące celów firmy, a jednocześnie pragniesz wyróżnić się na tle konkurencji i sprawić, aby odbiorcy zainteresowali się ideą lub produktem, który oferujesz

Teraz nadszedł czas na przygotowanie. Skorzystaj z zamieszczonych poniżej sześciu wskazówek, które podniosą atrakcyjność Twojej wypowiedzi.

1. Sprecyzuj najważniejszy przekaz. Jeśli odbiorcy mieliby zapamiętać jedną rzecz z Twojej wypowiedzi, co by to miało być? Musisz to określić. Co według Ciebie jest najważniejszą kwestią dotyczącą firmy Synergy WorldWide, jaką chcesz podzielić się z innymi? Twoja wypowiedź powinna koncentrować się wokół tego przekazu.

2. Zrób notatki. Zapisz wszystko, co potencjalny konsument lub przyszły współpracownik powinien wiedzieć o firmie Synergy. Następnie wykreśl wszystko to, co według Ciebie nie wzbudzi zainteresowania u odbiorców. Punkty, które pozostaną, powinny zawierać Twój główny przekaz.

3. Zaplanuj swoją wypowiedź. Rozpocznij wypowiedź od szybkiego przedstawienia się i zaprezentowania firmy lub produktu, o którym będziesz mówić. Na tym etapie możesz wspomnieć o tym, kiedy powstała firma Synergy i jakie są podstawowe zasady, którymi kierują się jej współpracownicy. Powinno to zająć od 10 do 15 sekund całej 30-sekundowej wypowiedzi. Resztę czasu należy przeznaczyć na przekazanie odbiorcom głównej wiadomości.

4. Dostosuj styl do odbiorców. W Twojej wypowiedzi nie chodzi o Ciebie, lecz o Twoich odbiorców. Czy usłyszą coś, co ich zainteresuje? Niektórzy z dystrybutorów odnoszących największe sukcesy wyszukują osoby do sponsorowania poprzez przekonanie ich, że firma Synergy ma odpowiedź na ich potrzeby. Możesz przygotować kilka wariantów swojej wypowiedzi, dzięki czemu uda Ci się dotrzeć do różnych segmentów rynku.

5. Unikaj wymyślnego języka. Postaw na naturalność, staraj się wzbudzić sympatię. Komunikuj się profesjonalnie, ale w sposób umożliwiający odbiorcom łatwe nawiązanie z Tobą kontaktu. Zrezygnuj na chwilę z żargonu marketingu sieciowego — może on odwrócić uwagę odbiorców od najistotniejszych kwestii.

6. Ćwicz. Upewnij się, że Twoja wypowiedź jest skuteczna. Zaprezentuj ją swoim współpracownikom i zapytaj ich o opinie. Ćwicz tak długo, aż nabierzesz pewności siebie i nie będziesz okazywać zdenerwowania podczas wystąpień przed dowolnym audytorium.

Jeśli Twoja wypowiedź nie przemawia do odbiorców, musisz ją zmodyfikować i zmienić swoje podejście. Jeśli odpowiednio zadbasz o swój przekaz,coraz więcej osób, z którymi się skontaktujesz, zainteresuje się produktami i strategią biznesową firmy Synergy.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us