Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2014” – rozmowa z Przewodniczącym Kapituły

Oficjalna ceremonia wręczenia statuetek Nagrody Zaufania „ZŁOTY OTIS 2014” odbyła się 4 kwietnia w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) przy Placu Bankowym 1, w Warszawie.

Udało nam się porozmawiać z przewodniczącym Kapituły Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” panem Pawłem Krusiem. Oto co nam powiedział:

- „Złoty OTIS” to najważniejsza nagroda konsumentów na rynku farmaceutycznym w Polsce. Pacjenci wybierają – najlepsze ich zdaniem – produkty dostępne na rynku bez recepty. Najbardziej innowacyjnym produktom Kapituła przyznaje wyróżnienia „Debiut Roku”. W tym roku otrzymała je m.in. firma Synergy WorldWide za swój produkt ProArgi 9+. Laureaci mogą posługiwać się znakiem Nagrody Zaufania i wizerunkiem statuetki "Złotego Otisa" przez okres jednego roku. Umożliwia to zapoznanie się konsumentów z najnowszymi produktami dostępnymi bez recepty.

„Złoty OTIS” to nie tylko plebiscyt, ale także działania społeczne – mówi Paweł Kruś, twórca nagrody. - To także wiarygodna inicjatywa społeczna. W jej ramach udało się podjąć wiele różnorodnych działań. Z inicjatywy Kapituły, przy wsparciu ludzi zaangażowanych społecznie, sfinansowano m.in. zakup implantu dla pacjentki prof. Henryka Skarżyńskiego, wsparto finansowo budowę kliniki „Budzik” dla dzieci w stanie śpiączki i – wraz z amazonkami – wybudowano Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne przy warszawskim Centrum Onkologii.

Kapituła jest też inicjatorem i organizatorem społecznych akcji badań profilaktycznych: „Uwaga nerki!”, „Nie mam HCV!”, oraz polsko-ukraińskich akcji „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” (2012 i „Sprawdź cholesterol u dziecka!”(2013) .

Z bezpłatnych badań Nagrody Zaufania skorzystało już ponad 20 tys. osób.

27 maja br. rusza II etap społecznej akcji profilaktycznej: „Zbadaj cholesterol u dziecka!”.

Ogromnie cieszymy się z tego wyróżnienia i zapraszamy do obejżenia relacji zdjęciowej z ceremonii do zakładki Zdjęcia na naszym blogu.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us