IAM Cycling kończy Tour de France w czołowej 10


Wyczerpany, ale pełen determinacji Mathias Frank z grupy IAM Cycling stawiał czoło ulewom i śliskiej nawierzchni, aby wspiąć się na wysokie ósme miejsce w klasyfikacji ogólnej po końcowym etapie wyścigu na Polach Elizejskich w Paryżu. Mathias jest pierwszym szwajcarskim kolarzem od 1999 r., który osiągnął miejsce w pierwszej dziesiątce. Choć pozycja Mathiasa stanowiła największy sukces dla zespołu, w klasyfikacji grupowej IAM Cycling osiągnęła pozycję dziewiątą, co jest bardzo dobrym wynikiem dla tak nowej drużyny.

Twórca grupy IAM Cycling, Michel Thétaz, powiedział: „Osiągnęliśmy cel, który wyznaczyliśmy sobie na początku sezonu i powtórzyliśmy na początku wyścigu. Moja grupa kolarska udowodniła, że jest mocna i często znajdowała się na czele wyścigu, co ukoronowaliśmy wspaniałym trzecim miejscem Pantano w Gap oraz szóstą pozycją jako zespół w jeździe na czas. Chłopcy naprawdę się przyłożyli i ciężko pracowali by pomóc Frankowi osiągnąć ósme miejsce w klasyfikacji ogólnej. Kiedy wrócimy tu w roku 2016 Mathias Frank znów będzie w pierwszej dziesiątce i wygra kilka etapów. Jako nasz lider Frank przedłużył swój kontrakt i jesteśmy pewni, że spełni wszystkie nasze oczekiwania”.

„Nie żałowałem nawet przez sekundę żadnego z poświęceń, których dokonałem by tu się znaleźć,” powiedział Mathias. „Po dwu nieudanych próbach udało mi się sprostać wyzwaniu i finiszowałem w pierwszej dziesiątce. To jest prawdziwy sukces całej drużyny, która była dla mnie wielką pomocą i mocno we mnie wierzyła. Nie zapomnę tych emocjonujących chwil, kiedy zejdę z roweru.”

Synergy z dumą dostarczała swych światowej klasy produktów zespołowi IAM Cycling, by poprawić jego wyniki i przyspieszyć regenerację w ciągu całego Tour de France. Gratulujemy zespołowi IAM Cycling! Nie możemy się doczekać by obejrzeć serię zwycięstw w kolejnych wyścigach World Tour oraz podczas przyszłorocznego Tour de France.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us