5 rzeczy, którym w Nowym Roku trzeba powiedzieć „do widzenia!”

Szykujcie serpentyny i petardy, bo jest już prawie rok 2016! Jako przedsiębiorcy i dystrybutorzy Synergy, zapewne właśnie teraz zapisujecie swoje cele biznesowe, a także cele Waszego zespołu, aby ten Nowy Rok okazał się naprawdę owocny. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów warto zaplanować cele osiągalne, a następnie opracować taki plan działania, który pomoże Wam nie stracić ich z oczu.

Szacuje się, że około 24% osób, które wyznaczają sobie cele na Nowy Rok potrafi wytrwać w postanowieniach przez więcej niż kilka tygodni. Bądź częścią grupy, dla której rok 2016 będzie rokiem podbojów! Aby świętować sukcesy przygotujcie się zatem jak najlepiej pozbywając się tych 5 rzeczy, które są toksyczne w realizacji celów biznesowych:

Bałagan

Skoro jesteś dystrybutorem Synergy, to istnieje taka możliwość, że pracujesz z domu. Czy Twoje biurko i blaty zawalone są stertami formularzy i wydruków? Czy Twoje materiały biznesowe zalegają w całym domu? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to czas na sprzątanie! Badania wykazują, że czysta, zorganizowana przestrzeń sprzyja wzrostowi produktywności. Porządkując przestrzeń pracy pod względem fizycznym zauważysz, że również przestrzeń myślenia staje się jakby czystsza i będziesz mógł wykonywać swoje zadania z większą skutecznością.

Marnowanie czasu

W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo pozwolić, aby cenny czas przeciekał Ci przez palce z powodu telewizyjnych maratonów Twoich ulubionych programów, uzależniających gier lub nieskończonej liczby informacji płynących z urządzeń elektronicznych oraz nieustannie nęcących mediów społecznych. Świat cyfrowy jest rzeczą piękną, ale i niebezpieczną. Upewnij się, że wykonałeś już wszystko, co znajduje się na Twojej liście zadań na ten dzień, zanim wynagrodzisz się godzinką bezmyślnego skakania po kanałach czy przeglądania Facebooka.

Negatywne myślenie

Głosy rozbrzmiewające w Twojej głowie mają przemożny, choć subtelny, wpływ na to, co jesteś zdolny osiągnąć. Jeśli mówisz sobie, że nie jesteś w stanie zrealizować jakiegoś swojego celu, wówczas przegrałeś już na starcie. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, którzy wierzą w Twoje możliwości. Wybacz sobie popełnione błędy. Jeśli miałeś nieudany tydzień, pomyśl o potencjale, jaki kryje się w następnych siedmiu dniach. Jeśli podejmujesz wysiłek, by każdego dnia i w każdej sytuacji patrzeć na życie z optymizmem, ludzie będą lgnąć do Ciebie, a Twój pozytywny punkt widzenia da Ci nadzieję na przyszłość.

Obwinianie

Życie byłoby za proste, gdyby wszystkie Twoje plany dawały się zrealizować dokładnie tak, jak to założyłeś. Trudności, których doświadczasz mogą pomóc Ci wykształcić pewien zestaw umiejętności, który sprawi, że staniesz się kimś wartościowym i wyjątkowym. Mierząc się z chwilami próby, weź odpowiedzialność za swoje błędy i jak najszybciej je naprawiaj. Przestań obwiniać innych ludzi lub okoliczności, które Twoim zdaniem przyczyniły się do przeżywanych trudności. To wywoła jedynie negatywną atmosferę, która dusi biznes. Przestań wytykać palcem i zacznij taktownie brać się za każdą kolejną kwestię, którą należy rozstrzygnąć, aby poprawić wyniki w biznesie.

Prokrastynacja

Nowe cele, zwłaszcza na początku, są czymś, z czym nie wiadomo jak się zmierzyć. Wydają się groźne i nieosiągalne. Z takim podejściem możesz poczuć, że najbezpieczniej będzie odłożyć je do jutra i zanim się obejrzysz minie miesiąc, a Ty nie zbliżysz się do swojego celu ani o krok. To właśnie doskonały przepis na klęskę. Zacznij pracować nad realizacją swojego celu od rzeczy małych. Zaplanuj działania na kolejny dzień poprzedniego wieczora i weź się do pracy jak tylko wstaniesz. Wykonując każdego dnia kilka większych lub mniejszych kroków we właściwym kierunku, dotrzesz w końcu tam, gdzie pragnąłeś się znaleźć.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us