Strzeż się świątecznego ataku przekąsek!


Święta już za pasem, a to oznacza zimną pogodę, rodzinne spotkania i niezliczoną ilość wszelkich smakołyków. W otoczeniu tylu kuszących rarytasów trudno nie zboczyć z drogi zdrowego odżywiania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przetrwać Święta nie rezygnując ani ze zdrowych zwyczajów ani z radosnego świętowania z rodziną i przyjaciółmi.

Remiks przepisów
Jeśli planujesz świąteczne wypieki oszczędź sobie nieco kalorii dzięki zastosowaniu zdrowszych zamienników. Zamiast oleju wykorzystaj puree z jabłek (proporcja 1:1), zrezygnuj z cukru i zastąp go stewią (1:3/4) i wreszcie zapomnij o zwykłym mleku i wybierz mleko migdałowe (1:1). Miłośnicy produktów Synergy odkryli, że Koktajl Zastępujący Posiłek SLMsmart stanowi doskonały zamiennik dla mąki – widać to w wielu przepisach SLMsmart, które sami opracowaliście! Choć zastosowanie wszystkich tych zdrowych zamienników jednocześnie sprawi, że Wasze ciasta i smakołyki będą dla Was zdrowsze, zachęcamy, abyście spróbowali wprowadzać je do poszczególnych przepisów pojedynczo. Życzymy dobrej zabawy i udanych eksperymentów!

Pamiętaj o nawadnianiu organizmu
Kalendarz wypełniony po brzegi życiem towarzyskim, przyjęciami świątecznymi i odwiedzinami u rodziny, zostawia niewiele czasu by pomyśleć  o właściwym nawadnianiu organizmu, zwłaszcza jeśli otaczające nas gorące słodkie napoje i koktajle prezentują się znacznie bardziej kusząco niż zwykła woda. Większość osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że w wielu przypadkach odczuwane przez nas łaknienie i chęć zjedzenia czegoś tak naprawdę wynika z pragnienia. Zachowując odpowiednie nawodnienie gwarantujesz sobie nie tylko to, że Twoja cera będzie prezentować się lepiej na świątecznych zdjęciach, ale też łatwiej będzie Ci się oprzeć niezliczonym deserom, które czekają na Ciebie w Święta. A nalewając sobie szklankę orzeźwiającej i tak bardzo potrzebnej wody pamiętaj by dodać do niej ProArgi-9+ lub porcję Płynnego Chlorofilu [PhytoLife], aby Twoje zdrowie mogło odnieść jeszcze więcej korzyści.

Planuj z wyprzedzeniem
Jeśli wybierasz się na przyjęcie świąteczne i już przed jego rozpoczęciem odczuwasz głód postaraj się zjeść coś konkretnego lub zrób sobie koktajl SLMsmart jeszcze zanim dotrzesz na miejsce. Pozwoli Ci to rozsądnie wybierać te dania, których naprawdę chcesz spróbować zamiast rzucić się na wszystko co znajdzie się w zasięgu wzroku, ponieważ Twój organizm desperacko pragnie zaspokoić głód. Jeśli zaś przynosisz ze sobą jakieś danie jako własny wkład w przyjęcie wybierz coś zdrowego i sycącego, co nie stoi w sprzeczności z Twoimi celami w zakresie diety.

Umiarkowanie
Okres Świąt to czas, który powinno się spędzać na spotkaniach z najbliższymi, a nie na zamartwianiu się o swoje cele dietetyczne. Nie wiń się, jeśli zjesz jakieś dodatkowe ciastko po obiedzie lub nałożysz sobie dokładkę ziemniaków. Pamiętaj o swoich celach i miej świadomość, że jutro zaczniesz na nowo. Choć nie ułatwi Ci to zrzucenia kilogramów, sprawi z pewnością, że Święta będą dla Ciebie przyjemniejsze, a zaraz po nich znów zaczniesz pracę nad sobą by rozpocząć kolejny, zdrowszy Nowy Rok.

Wesołych Świąt!

CONVERSATION

Instagram

Follow Us