5 oznak, że potrzebujesz zresetować swój system


Nasz organizm przemawia do nas na wiele sposobów i potrafi naprawdę skutecznie zakomunikować nam kiedy nie jest szczęśliwy. We współczesnym świecie niezwykle łatwo jest popaść w niezdrowe nawyki związane z brakiem wysiłku fizycznego, niedostatkiem snu, podwyższonym poziomem stresu oraz, oczywiście, naszą dietą. To prawda, że nikt nie jest doskonały i od czasu do czasu pozwalamy sobie na żywność, która uznawana jest za niezdrową. Natomiast mijają całe tygodnie, miesiące, a nawet lata, kiedy ani razu nie odwiedzamy siłowni.

Ważną rzeczą jest, abyśmy potrafili rozpoznać kiedy nasz organizm czuje się zaniedbany i wprowadzić  potrzebne zmiany w funkcjonowaniu kluczowych układów naszego organizmu, zwiększając ich ogólną sprawność, a tym samym poprawiając własne samopoczucie.

Jeśli masz problemy związane właśnie z pięcioma przedstawionymi poniżej objawami, może to stanowić wskazówkę, że czas wprowadzić zmiany w swoim stylu życia:

1. Przybieranie na wadze

Bardzo często organizm osób z nadwagą cierpi, ponieważ wypełniony jest szkodliwymi substancjami chemicznymi, które trafiły do niego jako składnik fast foodów. Składniki te nie tylko wywołują wzrost wagi, ale mogą też utrudniać chudnięcie. Niezdrowa dieta złożona z żywności modyfikowanej, cukrów i węglowodanów poddanych rafinacji może wywoływać wzdęcia czy niestrawność zwiększając jeszcze bardziej łaknienie na te potencjalnie szkodliwe produkty spożywcze.

2. Zaćmienia umysłu

„Hmm… Co ja właściwie miałem zrobić? Aaa no tak…” Jeśli podobna myśl pojawia się w Twojej głowie kilka razy dziennie w trakcie pracy, to może ona wynikać z faktu, że Twój organizm nie otrzymuje niezbędnych składników odżywczych i energii na poziomie pozwalającym na utrzymanie koncentracji.

3. Nieprzyjemny zapach ciała

Nie jest to zapewne przyjemny temat do dyskusji, ale zdecydowanie trudno go też pominąć. Jeśli cierpisz wskutek przykrej woni z ust, częstych gazów lub Twoje ciało niezależnie od ilości stosowanych dezodorantów nieprzyjemnie pachnie, oznacza to, że organizm próbuje pozbyć się niechcianych substancji chemicznych, które kotłują się w jego wnętrzu. Pozbądź się ich!

4. Problemy skórne

Jeśli patrząc w lustro masz wrażenie, że to znów Twoja pryszczata twarz z nastoletnich czasów, to masz kłopot. Wiele zmian skórnych, w tym wysypki, stanowi objaw znacznie głębszych problemów. Zamiast próbować czyścić skórę na zewnątrz, skup się na rozwiązaniu kwestii tkwiących u źródła, we wnętrzu Twojego organizmu i w ten sposób rozwiąż swoje kłopoty raz na zawsze.

5. Senność

Jeśli odczuwasz trudności związane z tym, że w środku dnia zamykają Ci się oczy, to wynika to albo z wyczerpania organizmu poprzez niedostatek snu, albo Twój organizm czuje się zużyty ze względu na Twoje niezdrowe nawyki. Jeśli za mało śpisz, a w nocy głównie wiercisz się i przewracasz z boku na bok, może to być oznaką, że Twój organizm potrzebuje solidnego resetu.
CONVERSATION

Instagram

Follow Us