PRZYGOTUJ SIĘ NA WIOSENNE PORZĄDKIMniej więcej o tej porze roku słońce zaglądające nam przez okno bezlitośnie oświetla warstwy kurzu nagromadzone przez zimę na półkach, parapetach i we wszelkich zakamarkach. Podobnie jak wnętrza naszych domów, również nasze organizmy potrzebują szczególnej uwagi.

Nadszedł doskonały czas, aby wziąć się za wiosenne porządki w naszym organizmie! Przetestowana klinicznie receptura Body Prime, zawierająca magnez, pektynę jabłkową oraz sproszkowane śliwki, przygotowuje Twój organizm do absorpcji optymalnej ilości składników odżywczych spośród szerokiego wyboru zdrowych pokarmów wchodzących w skład Twojej diety.

Jako uzupełnienie tej niezwykle skutecznej receptury, warto sięgnąć po kilka bogatych w błonnik warzyw, na które właśnie zaczyna się sezon. Pomogą Ci one skutecznie przeprowadzić wiosenne oczyszczanie Twojego wnętrza i szybciej pokonać drogę do lepszego zdrowia:

KARCZOCHY
Zjedzenie jednego karczocha zaspokaja całkowicie dzienne zapotrzebowanie na błonnik. Ze względu na tak wysoką zawartość błonnika karczochy skutecznie pomagają walczyć z zaparciami, jak również zapobiegają ryzyku nadmiernej absorpcji toksycznych związków zawartych w niektórych produktach spożywczych.

SZPARAGI
Bogate w glutation szparagi posiadają zdolność rozbijania szkodliwych związków takich jak wolne rodniki. To charakterystyczne warzywo zawiera także znaczną ilość przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki i chronią komórki przed uszkodzeniem, jakie mogą one powodować.

KOPER WŁOSKI
To chrupiące, słodkie warzywo stanowi fantastyczne źródło błonnika i może usuwać toksyny z jelita grubego. Wysoka zawartość kwasu foliowego nadaje mu zdolność przekształcania homocysteiny, niebezpiecznej cząsteczki uszkadzającej naczynia krwionośne, w związki o znacznie łagodniejszym działaniu.

CEBULA
Od wieków cebula stosowana jest w celu łagodzenia stanów zapalnych. Podobnie jak szparagi, cebula silnie neutralizuje wolne rodniki i pozytywnie wpływa na zdrowie układu trawiennego. Kwercetyna, stanowiąca składnik surowej cebuli, działa znacznie silniej niż ta sama substancja spożywana w postaci tabletek i skutecznie chroni przed stresem oksydacyjnym.

SZPINAK
Jego pełna energii, świeża zieleń ożywia każde danie – od koktajlu po omlet. Szpinak jest bogaty w glikoglicerolipidy, chroniące wyściółkę układu trawiennego. Zawiera niezwykłą ilość witaminy K i ma działanie przeciwzapalne.

RUKIEW WODNA
Przestań stosować rukiew jedynie jako ozdobę dań i zacznij jeść ją łyżkami. Rukiew wodna, której zaledwie jedna szklanka zaspokaja 200% dziennego zapotrzebowania na witaminę K, pozytywnie wpływa na zdrowie kości i absorpcję wapnia. Pomyśl o dodawaniu rukwi do pesto lub sosów z makaronem, aby wzbogacić ich wartość odżywczą.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us