Rekordzista świata poleca ProArgi-9+


Najcięższa kłoda drewna podniesiona przez człowieka w przysiadzie w udokumentowanej historii ważyła  1000 funtów. Największa ilość betonowych cegieł złamana jednym uderzeniem wyniosła 60. Rekord świata w przeciąganiu na linie wozu straży pożarnej to 36000 funtów. Co łączy te rekordy? Wielbiciel ProArgi-9+, 54-letni uczestnik zawodów strongmanów Randy Richey ze Scottsville w stanie Kentucky.

Od trzydziestu lat Randy udowadnia, że można osiągnąć to, co pozornie niemożliwe, osiągając niesamowite wyniki w różnych konkurencjach związanych z podnoszeniem ciężarów. Do grona strongmanów dołączył jednak dopiero wówczas, kiedy zbliżał się do czterdziestki.

Randy ma na koncie osiem rekordów świata i należy do zespołu strongmanów Omega Force Strength Team, uczestnicząc rocznie w 75-100 wydarzeniach takich jak lokalne święta, targi, zjazdy religijne itp. na całym Wschodnim Wybrzeżu USA. Razem z kolegami wyginają stal, przeciągają traktory i stosy ogromnych opon, wyciskają w leżeniu samochody i ludzi oraz przewracają pojazdy do góry nogami.

W roku 2013, grupa Omega Force wystąpiła  w amerykańskiej edycji Mam Talent, robiąc na tyle duże wrażenie na jurorach, że przeszli do drugiej rundy w Las Vegas. Odcinek, w którym wystąpili, cieszył się największą oglądalnością w sezonie i ze względu na swą popularność został wyświetlony aż pięciokrotnie.

W tym samym roku Randy przeszedł inwazyjną operację. Jego lekarze twierdzili, że już nigdy nie będzie mógł podnosić choćby średnio ciężkich przedmiotów, nie mówiąc nawet o uczestnictwie w zawodach. A jednak miłość do treningu sprawiła, że zdecydował się prowadzić taki tryb życia, który umożliwi mu powrót na siłownię. Po długim, cierpliwie przepracowanym okresie regeneracji, Randy podniósł z przysiadu 805 funtów z 10-krotnym powtórzeniem. Jako dowód zaskoczenia swojego lekarza, zdjęcie Randy’ego dokonującego tego wyczynu wisi dziś w jego biurze.

„Robię wszystko to, co mogłem robić kiedy miałem trzydzieści czy czterdzieści lat, w tym uczestnictwo w treningu i zawodach,” mówi Randy.

Według niego, jednym z kluczowych warunków utrzymania jakiejkolwiek siły, zwłaszcza w przypadku ciężarowców, którzy nie mają już  dwudziestu czy trzydziestu lat, jest zadbanie o optymalne krążenie krwi. Regeneracja mięśni w dużym stopniu zależy od dopływu krwi, dzięki czemu mogą się szybko odbudowywać.

„Polecam ProArgi-9+ każdemu,” mówi Randy. „W zespole Omega Force jest 78-latek, który nie może się już doczekać własnych efektów stosowania tego produktu.”

CONVERSATION

Instagram

Follow Us