Produkty Synergy pomagają biegaczowi ultramaratonów


Dla większości ludzi ukończenie maratonu jest samo w sobie niezwykłym osiągnięciem, ale dla ultramaratończyków 42 km to dopiero początek.

Ultramaratony to wszystkie wyścigi biegowe dłuższe niż standardowy maraton o długości 42.195. Mogą obejmować trasy od 50 do tysięcy kilometrów, zaś niektóre z nich rozciągają się na wiele dni.

Dla Marcela Höche, sportowca sponsorowanego przez Synergy, wyścigi te stanowią całe życie. W wieku 22 lat ten niemiecki ultra-biegacz jest jednym z najmłodszych sportowców w tej dyscyplinie. Jest zdobywcą tytułu Mistrza Niemiec w ultra-biegach w kategorii do 23 lat, zaś w roku 2015 osiągnął najlepszy wynik w biegu na 12 godzin w swojej kategorii, co oznacza, że żaden z jego rywali w tej samej grupie wiekowej nie przebiegł w ciągu 12 godzin odległości dłuższej niż Marcel.

Marcel zakochał się w rywalizacji sportowej w wieku 7 lat, zaś swój pierwszy ultramaraton przebiegł, kiedy miał zaledwie 19 lat. Od tamtej pory bieganie stało się dla niego prawdziwą pasją, choć sam mówi, że po prostu lubi to co robi.

Jego treningi są długotrwałe i żmudne. Dzienny zestaw ćwiczeń to na zmianę biegi długodystansowe
(30 km w tempie 4:20 na km) oraz sesje szybkościowe, które pozwalają mu wycisnąć ze swojego organizmu maksimum sportowego potencjału. Ze względu na znaczące obciążenie fizyczne organizmu związane z ultramaratonami, Marcel zaczął w lutym 2016 korzystać z produktów Synergy, które pomagają mu w treningach i pozwalają poprawić wyniki uzyskiwana na zawodach.

„Kiedy zacząłem ciężej trenować, zmieniłem dietę, a produkty Synergy okazały się w tym procesie niezwykle pomocne,” twierdzi Marcel.

Będąc wielkim fanem Systemu V3, Marcel codziennie korzysta z Mistify, aby walczyć z fizycznym obciążaniem organizmu, jakie nakłada na niego sport.

Jest też zdeklarowanym wielbicielem ProArgi-9+ i korzysta z produktów wiele razy każdego dnia, zarówno na treningach, jak i podczas zawodów.

„Bardzo lubię e9, bo daje mi wszystko, czego potrzebuję w trudnej sytuacji,” mówi Marcel. „Minerały, energię i aminokwasy. To naprawdę doskonała mieszanka wszystkiego, co niezbędne by osiągać dobre wyniki.”

Ale nawet mimo treningu fizycznego, odpowiedniej diety oraz pomocy, jaką daje suplementacja żywieniowa biegacze ultramaratonów nieuchronnie muszą mierzyć się z niezwykle ciężkimi momentami.

„W każdym wyścigu zderzam się ze ścianą,” opowiada Marcel. „Takie chwile są dla mnie niesamowicie trudne. Największym wyzwaniem był chyba bieg, w którym zdobyłem najlepszy wynik w ciągu 12 godzin w 2015 r.”

Marcel opowiada, że był już po ponad 7 godzinach biegu i wciąż czekało na niego kolejne 5, aby ukończyć występ, ale jego organizm toczył wyjątkowo trudną walkę i Marcel zaczął się mentalnie wyłączać.

„Zacząłem mówić sam do siebie,” wspomina. „Marcel, to tylko jeszcze jeden maraton. Tylko jeden więcej i będziesz najlepszy na świecie w swojej kategorii wiekowej.” Musiałem powtarzać to sobie by wytrwać, by po prostu to zrobić. Niezależnie od wszystkiego, wiedziałem, że potrzebuję posuwać się naprzód. To nastawienie naprawdę mnie uratowało.”

Marcel od trzech lat aktywnie uczestniczy w ultramaratonach. Lista jego ostatnich wyników i osiągnięć obejmuje:

  1. 3 miejsce w kategorii ogólnej - Innsbruck – Alpejski Festiwal Biegów Przełajowych 65 Km 30.04.2016
  2. 3 miejsce w kategorii ogólnej - Brocken-Wyzwanie 13.02.2016
  3. 2 miejsce w kategorii ogólnej - Stadtoldendorfer 12-bieg dwunastogodzinny 11.-12.07.2015

Marcel nieustannie osiąga w swej dyscyplinie wyniki na najwyższym poziomie i nie może doczekać się, by w najwyższej formie przystąpić do kolejnych biegów. Jego kolejnym wyzwaniem jest bieg ultramaratoński, który odbędzie się tego lata w Niemczech. Marcel jest całkowicie przygotowany na to, by dać z siebie wszystko i osiągnąć swój najlepszy wynik.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us