3 powody dla których Twój biznes potrzebuje Instagrama


Oprócz faktu, że jest to jedna z najszybciej rozwijających się globalnych sieci mediów społecznościowych, Instagram jest niezwykle wpływowym narzędziem marketingowym dla wielkich i małych biznesów, a także organizacji non-profit oraz zwykłych ludzi na całej planecie. Z Instagrama korzysta aż 85% czołowych marek na świecie, co dowodzi, że jest to nie tylko sieć efektywna, ale również taka, która długo utrzyma się na rynku.

Posiadasz już konto na Instagramie? Znajdź  nas i śledź  na @synergyworldwide!

W najbliższym czasie poprzez nasze konto na Instagramie przeprowadzimy wiele akcji upominkowych, aby wygrać potrzebujesz jednak: 1) posiadać konto na Instagramie i 2) śledzić nas na @synergyworldwide!

Nie posiadasz konta na Instagramie? Dla Twojego biznesu Instagram może stać się najlepszym przyjacielem – oto powody:

#1. Networking

Może trudno w to uwierzyć, ale Instagram to znacznie więcej niż miliony zdjęć przedstawiających czworonogi, niemowlęta, posiłki czy przyrodę. Podobnie jak inne sieci społecznościowe Instagram został opracowany, aby zbliżać ludzi do siebie. Kontakty jakie nawiążesz przez Instagram mogą przeobrazić się w nowych klientów i partnerów biznesowych. Aha – jeszcze jedno – Instagram jest połączony z każdą inną siecią społecznościową, więc jeśli zamieścisz post na Instagramie, to możesz automatycznie wprowadzić  tę samą treść również w innych swoich kontach w mediach społecznościowych.

Jak prowadzić networking: Śledząc innych ludzi na Instagramie, klikaj polubienia ich zdjęć i je komentuj, a zauważysz, że wzrasta liczba osób śledzących Ciebie, pod warunkiem, że Ty sam aktywnie zamieszczasz nowe posty z interesującą treścią. Wysokiej jakości obrazy składające się na jakąś konkretną historię przyciągną zaangażowaną uwagę.

#2. Pokaż swoją osobowość

Obrazy warte są przynajmniej tysiąca słów. Stwórz profil na Instagramie, który przekaże kim jesteś. Wszystkie Twoje zdjęcia razem powinny pokazywać kim jesteś i zachęcać ludzi, aby pragnęli zobaczyć więcej. Skutecznie ilustrując swoją osobowość i styl życia, w połączeniu ze zdjęciami przedstawiającymi Cię w Twoim żywiole – jako członka zespołu Synergy,  sprawisz, że Twoja oferta biznesowa będzie bardziej atrakcyjna i osobista, a jednocześnie zrobi większe wrażenie na śledzących Cię osobach.#3. Nowe grupy demograficzne

Jako profesjonalista w branży marketing sieciowego podejmujesz szczególne wysiłki, aby każdego dnia spotykać nowych ludzi – dzięki temu możesz przedstawiać im korzyści jakie daje Synergy i rozwijać swój biznes. Instagram łączy ludzi na całym świecie poprzez przekonujące obrazy, które wspólnie opowiadają narrację marki związanej z daną firmą czy osobą. Śledząc te typy ludzi, które masz nadzieję pociągnąć za sobą i zamieszczając interesującą treść, która przemawia do wybranej przez Ciebie grupy demograficznej możesz prowadzić marketing swojego biznesu Synergy subtelnie i ze smakiem. Co ciekawe, stopa zaangażowania na osobą śledzącą jest na Instagramie w przypadku czołowych marek 58 razy wyższa niż dla Facebooka i 120 razy wyższa niż dla Twittera. I co, dałeś się już przekonać?

Jak pozyskać zaangażowanie: Opanuj sztukę hashtagowania, aby ułatwić właściwej grupie demograficznej śledzenie Ciebie. Posty na Instagramie, które zawierają przynajmniej jeden hashtag uzyskują o 12,6 procenta większe zaangażowanie niż te niezawierające hashtagów, zaś posty z lokalizacją dają o 79% wyższe zaangażowanie. #synergyworldwide #nutrition #healthylifestyle #entrepreneur #workfromhome

Zachęcamy Cię, abyś odkrył dla swojego biznesu korzyści jakie oferuje Instagram. To wspaniały sposób, by pokazać nieograniczonej liczbie ludzi na czym polega zdrowy styl życia i szansa Synergy, którą pragniesz się dzielić. A przecież, oprócz tego wszystkiego, już w najbliższych miesiącach czekają nas na Instagramie akcje upominkowe!

CONVERSATION

Instagram

Follow Us