Spraw, aby Twój biznes zaistniał w mediach społecznościowych


Współcześnie prawie połowa populacji świata ma dostęp do Internetu. W roku 2015 liczba użytkowników mediów społecznościowych przekroczyła 2 miliardy. Oznacza to, że istnieje ogromna publiczność gotowa przyswajać informacje umieszczane w cyberprzestrzeni. Prawda, że już czujesz tę potęgę? Ale nie tak szybko. Najpierw musisz znaleźć sposób, by użytkownicy sieci dostrzegli i wysłuchali treść, którą chcesz im zaoferować.

Jako dystrybutor Synergy, masz do przekazania coś niezwykle atrakcyjnego. Pragniesz dzielić się przy każdej możliwej okazji możliwościami, jakie daje Synergy, więc skorzystanie z mediów społecznościowych stanowi potencjalnie najskuteczniejszy sposób dotarcia z Twoim przesłaniem do mas. Niezależnie od tego, czy wykorzystujesz Facebook, YouTube, Twitter, Reddit, Pinterest, Tumblr, LinkedIn, Instagram czy Google+, istnieją sposoby, które powinieneś poznać, aby Twoja aktywność w mediach społecznościowych przyniosła jak najlepsze rezultaty.

Oto kilka ogólnych wskazówek, które pomogą Ci zmaksymalizować skuteczność działania w mediach społecznościowych i rozwinąć swój biznes.

Przygotuj Plan

Choć nie ma potrzeby, aby każdy post publikowany był o określonej godzinie, dobrze mieć ogólne pojęcie jaki czas jest najlepszy na publikację. Przykładowo, w środę o godzinie 4:30 nad ranem ruch w mediach społecznośiowych jest raczej nieszczególny. Nie jest to więc odpowiedni czas na publikację posta.

Przyjmijmy Facebooka za pewien standard, na którym zademonstrujemy przykłady dobrych i złych praktyk w zakresie mediów społecznościowych, ponieważ jest to medium zdecydowanie najpopularniejsze. Według Huffington Post, najlepszy czas, by publikować informacje na Facebooku to godziny 1-3 po południu, przy czym najwyższa aktywność użytkowników ma miejsce w czwartki i piątki. Badania wykazują, że pory te różnią się w zależności od portalu internetowego, więc odrób pracę domową i sam poszukaj bardziej szczegółowych informacji. Najlepiej jest także unikać publikacji zbyt częstych, ponieważ ich odbiorcy zaczną je ukrywać, aby uniknąć przytłaczającego nawału informacji. Zamieszczenie ciekawej informacji raz dziennie sprawi, że inni użytkownicy będą czekać na nie z niecierpliwością i zainteresowaniem .

Zamieszczaj treści istotne

Opracowanie interesującej treści jest kluczowym elementem skutecznej strategii w mediach społecznościowych. Zadaj więc sobie pytanie: Czy ta treść przekazuje konkretne informacje? Czy jest wciągająca? Czy jest to coś istotnego? Odpowiedź na każde z tych pytań powinna brzmieć „tak”. Treść, którą publikujesz powinna zawsze być zgodna z zasadami Synergy. Jeśli masz wątpliwości czy Twoje posty spełniają ten wymóg, zapoznaj się z dokumentem Synergy „Co mogę powiedzieć?"

Regularnie przeglądaj stare posty, aby ocenić które z nich otrzymują najwięcej „lajków” i komentarzy. Dzięki temu będziesz mieć wyobrażenie jaka treść przyciąga największą uwagę do Twojego biznesu. Niektórzy eksperci w dziedzinie mediów społecznościowych twierdzą, że należy szukać w nich taki kanał, w którym najłatwiej znaleźć swoich idealnych konsumentów i skupić się na tym, aby właśnie tam odnieść sukces, zamiast chaotycznie błądzić po setkach różnych kanałów.

Skup się na obrazach

Czy zauważyłeś już, że ludzie mający oko do dobrych fotografii, którzy sami nauczyli się robić piękne zdjęcia, cieszą się w świecie mediów społecznościowych sporą popularnością? Posty w mediach społecznościowych, które zawierają obrazy lub filmy uzyskują 53% więcej polubień i o 104% więcej komentarzy niż posty bez elementu wizualnego. Przełam monotonię w zalewie informacji docierających do Twojego konsumenta dzięki przyciągającemu wzrok obrazowi, który nawiązuje do treści posta.

A teraz, zanim wyruszysz na poszukiwanie interesujących obrazów, spróbuj wejść w buty fotografa. Przyglądając się zdjęciom, które chciałbyś zamieścić, zastanów się jaki będzie odbiór tych wizerunków i czy są one dobrze doświetlone. Nawet tylko odrobinę zbyt ciemne lub niewyraźne zdjęcia zostaną potraktowane tak jakby nie istniały. Fotografie ciekawe, przyjemne z estetycznego punktu widzenia, nadadzą Twoim postom barwę i głębię, które są niezbędne, aby zostały one zauważone.


Na koniec – praca domowa. Istnieją tysiące badań i cennych wskazówek udzielanych przez ekspertów od mediów społecznościowych, które możesz wykorzystać  rozwijając swe zdolności biznesowe w świecie mediów społecznościowych. Pamiętaj, aby śledzić Synergy Worldwide na Facebooku i Instagramie, gdzie możesz znaleźć przystępnie podane treści i pomysły, którymi podzielisz się z innymi.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us