Ożyw swą poranną rutynę


Sposób w jaki zaczynasz poranek wpływa na jakość całego Twojego dnia. Jeśli zaczynasz w stresie i niepokoju, a nie pełen nowej energii może to oznaczać, że potrzebujesz zmienić coś w swej porannej rutynie. Odkrycie takiego porannego programu, który zadziała w Twoim przypadku może dać Ci dodatkowy bodziec, by śmiało stawić czoło wyzwaniom, które niesie nadchodzący dzień.

Przestrzegaj poniższych wskazówek, aby jak najlepiej przeżyć swoje poranki:

Jedz zdrowe śniadanie

Zjedzenie rano dobrego śniadania to kluczowy element zdrowej rutyny porannej. Aby cieszyć się szybkim w przygotowaniu, a do tego doskonale zbilansowanym i smacznym śniadaniem, rozmieszaj 3 miarki Koktajlu SLMsmart w 300 ml mleka lub wody. Kiedy nie jesz śniadania, Twój organizm reaguje oszczędzając energię i spowalniając metabolizm, w efekcie czego przez cały dzień cierpisz wskutek niskiego poziomu energii. Każdy człowiek ma inne potrzeby kaloryczne, ważne jest jednak , aby zjeść cokolwiek na początek dnia. Dobre przykłady zdrowego śniadania to chociażby owsianka z cynamonem, jogurt z jagodami czy pełnoziarnisty tost i owoce.

Zacznij dzień od ćwiczeń

Priorytety na pierwszym miejscu. Zanim przystąpisz do porannych ćwiczeń, wzmocnij się pijąc ProArgi-9+ lub e9. Pamiętaj też, że nie trzeba codziennie rano zmuszać się do biegania po 5 kilometrów, żeby podnieść poziom energii. Zacznij poranek od 20 minut jogi lub zrób sobie szybki spacer po okolicy – tyle wystarczy Twojemu organizmowi, aby rozkręcić się po solidnej porcji nocnego odpoczynku. Joga jest szczególnie korzystna, ponieważ podnosi tętno, a jednocześnie poprawia elastyczność, sylwetkę, równowagę, rzeźbę mięśni i wydolność. Jogę może ćwiczyć każdy, na różnych poziomach trudności. Każdy może dostosować ją do swoich własnych potrzeb.

Czytaj lub pisz

Zanim zacznie się szalone tempo Twojego dnia, usiądź na kilka minut i zapisz swoje przemyślenia i cele w dzienniku. Prowadzenie dziennika pomaga złagodzić napięcia i przynosi ulgę umysłowi. Poświęcenie zaledwie 10 minut rano na pisanie pomaga skupić się na sobie, wzbudzić samoświadomość i daje Ci szansę by pomyśleć jak możesz najlepiej wykorzystać ten dzień.

Jeśli nie masz ochoty pisać, poświęć parę minut na czytanie wiadomości lub kilku stron dobrej książki. Zanurz się w świat słów napisanych przez innych i ciesz się w samotności tą spokojną chwilą, aby uruchomić wyższe biegi w swoim mózgu już na sam początek dnia.

Przestrzegaj planu

Pilnowanie porannego planu pomaga zachować dobra organizację i skupienie. Może zaczynasz od szybkiego spaceru na zewnątrz, potem bierzesz prysznic, przygotowujesz się, a następnie przed wyjściem do pracy jesz śniadanie. Ważną rzeczą dotyczącą tego planu jest nie tyle kolejność według jakiej wykonujesz te czynności, co raczej określenie i utrzymanie tego porządku, aby Twoje poranki były płynnie zorganizowane i abyś mógł zaczynać dzień w oparciu o produktywne nawyki.

CONVERSATION

Instagram

Follow Us