Strzelczyni paraolimpijska od dawna propaguje Synergy


Co cztery lata mistrzowie z różnych krajów zbierają się razem by wziąć udział w najtrudniejszym teście sprawności fizycznej i precyzji jaki zna ludzkość – Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich. Podobnie jak Igrzyska Olimpijskie, również Paraolimpiada stanowi scenerię dla pokazów wytrwałości i determinacji elity światowych atletów paraolimpijskich. Choć sportowcy ci mierzą się z niepełnosprawnością fizyczną, dają z siebie wszystko by osiągnąć wielkość w swojej dyscyplinie sportowej mimo przeszkód, z jakimi muszą się mierzyć.

Sonja Tobiassen nie jest wyjątkiem. Weźmie udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio w dniach 10 i 13 września reprezentując Norwegię w zawodach strzelania z karabinku pneumatycznego.

Pracując jako pielęgniarka w Norwegii już w wieku dwudziestu kilku lat zauważyła, że jej mięśnie słabną. Kiedy miała zaledwie 25 lat zdiagnozowano u niej dystrofię mięśniową, nieuleczalną chorobą wpływającą na produkcję białek niezbędnych do formowania zdrowych mięśni. Obecnie, 20 lat później, Sonja porusza się na wózku inwalidzkim przeżywając każdy dzień z miłością i wdzięcznością.

„Drobne rzeczy naprawdę wiele dla mnie znaczą,” mówi Sonja. „Takie rzeczy jak przyjaciele i rodzina lub zatrzymanie się by podziwiać kwiaty. Cieszę się dobrym, niezależnym życiem z 17-letnią córką. Jestem wdzięczna każdego dnia, że mam dom, samochód i sport, który kocham.”

Podczas pobytu w centrum rehabilitacji w roku 2010 Sonja uczestniczyła w zajęciach strzeleckich z karabinka pneumatycznego. Pewien człowiek był pod wrażeniem jej naturalnej celności i konsekwencji. Zaciekawiony, czy nie jest to tylko kwestia jednego szczęśliwego dnia zabrał Sonję na symulator strzelecki, gdzie ponownie wykazała się naturalnym talentem. Wkrótce potem o jej zdolnościach dowiedziało się Norges Skytterforbund (Norweskie Towarzystwo Strzeleckie) i, ku zaskoczeniu Sonji, kilka lat później wzięła udział w Paraolimpiadzie 2012 w Londynie.

Aby przygotować się do drugich Igrzysk Paraolimpijskich w swej karierze Sonja przykłada wielką wagę do realizacji swoich celów. Kluczowym elementem jej treningu i życia na co dzień jest możliwość otoczenia szczególną opieką swojego zdrowia.

Podobnie przypadkowo jak miało to miejsce ze strzelaniem, Sonja odkryła w sobie pasję do Synergy, kiedy produkty firmy po raz pierwszy trafiły na rynek norweski. Otwarta na to by wypróbować wszelkie produkty, które mogłyby podnieść jej poziom energii, Sonja postanowiła dać szansę produktom Synergy. Zaczęła stosować Phytolife i Mistify, a potem wprowadziła również ProArgi-9+ i E9. Od niedawna korzysta też w swej diecie z Body Prime. Przez lata Sonja coraz lepiej rozumiała jak bardzo produkty Synergy wpływają na jej codzienne dążenie do cieszenia się optymalnym zdrowiem.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Sonja weźmie udział w trzech obozach szkoleniowych w Europie, aby przygotować się na Rio. Trening okazał się dla Sonji emocjonalnym roller-coasterem , który doprowadził ją do udziału w tegorocznej Paraolimpiadzie. Kiedy jej mięśnie odmawiają posłuszeństwa, tracą na tym jej wyniki i łatwo ulec zniechęceniu, ale Sonja się nie poddaje.

„Ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie,” uważa Sonja. „Jeśli naprawdę czegoś pragniesz i na to pracujesz, to jest to możliwe. Kiedy zachorowałam przestałam pracować. Straciłam przyjaciół. Wypadłam ze wszystkiego. Teraz podróżuję po świecie. Poprzez mój sport spotykam niezwykłych ludzi. Mam wielką rodzinę związaną ze sobą poprzez strzelectwo, która jest otwarta i troskliwa. Strzelanie sprawia, że mam ochotę budzić się rano.”

CONVERSATION

Instagram

Follow Us