Jak przygotować strategię działalności w mediach społecznościowych?

Firmy na całym świecie używają mediów społecznościowych w celu utrzymania kontaktu ze swoimi Klientami. Nie inaczej jest w przypadku firmy Synergy. Możesz czerpać korzyści z zastosowania bezpłatnych narzędzi marketingowych, które zwiększają zasięg działania!

Prawdę mówiąc, media społecznościowe mogą przytłoczyć tych, którzy po raz pierwszy próbują promować swoje firmy w serwisach takich jak Facebook czy Twitter. Aby stać się ekspertem w dziedzinie mediów społecznościowych, potrzeba czasu. Konieczne jest stosowanie metody prób i błędów, a co najważniejsze — opracowanie solidnej strategii.


Dwoje z najlepszych europejskich liderów firmy Synergy, Eric i Kati Gammals, osiągnęło obecną pozycję w firmie głównie dzięki oparciu swojej pracy na tych właśnie mediach.

„Profesjonalny marketing sieciowy polega między innymi na wymianie informacji, a w szczególności na dzieleniu się osobistymi wydarzeniami, poglądami, zdjęciami i kwestiami dotyczącymi stylu życia” — przyznała Kati. „Tradycyjny sposób sprzedaży nie sprawdza się w mediach społecznościowych, ale marketing sieciowy jak najbardziej, ponieważ chodzi w nim o wymianę informacji, a nie reklamę”

Oto kilka dobrych rad, o których należy pamiętać podczas korzystania z mediów społecznościowych w swojej działalności biznesowej:

Zrozum swoich odbiorców. Zanim opublikujesz posty na swoich stronach w serwisach społecznościowych, musisz wyobrazić sobie sylwetkę idealnego Klienta firmy Synergy. Kiedy już określisz docelową grupę odbiorców, możesz dopasowywać treść swoich wpisów do potrzeb tych osób. Warto również rozważyć, jakie treści te osoby będą najchętniej udostępniały swoim znajomym. Znajdź i regularnie sprawdzaj źródła, które zawierają wiarygodne informacje odnoszące się do Twojej niszy. Im więcej wiesz o swoich odbiorcach oraz im więcej czytasz o interesujących ich zagadnieniach, tym łatwiejszy stanie się dobór istotnej, przyciągającej uwagę treści.

Postaw na innowacyjność. Marketing w mediach społecznościowych wręcz prosi się o kreatywność. Zacznij myśleć w inny sposób o swojej działalności i produktach, które chcesz sprzedawać. Zbierz wszystkie swoje pomysły w jednym miejscu, najlepiej w formie listy, do której możesz dodawać nowe pozycje i usuwać te, z których rezygnujesz. Za pomocą postów możesz wskazywać swojej grupie docelowej powiązane strony internetowe i blogi. Pamiętaj jednak, by nie popadać w rutynę, ponieważ nadmiar liczby wpisów tego typu powoduje spadek popularności. Zaprezentuj swoim odbiorcom nowe metody komunikacji, zamieszczając linki do webinariów, podcastów, prezentacji, czasopism elektronicznych i filmów.

„Mamy na Facebooku grupy dla przedsiębiorców i wykorzystujemy tę grupę przede wszystkim do wymiany informacji” — mówi Eric. „Dzielimy się tam dokumentami, informacjami z blogów, sukcesami innych dystrybutorów, harmonogramami spotkań i seminariów oraz uzyskanymi poziomami odznak. Jest to dobry sposób dostarczania każdemu najświeższych informacji”.

Stosuj elementy graficzne. Niewyobrażalna ilość treści zamieszczanej w mediach społecznościowych nieustannie odwraca uwagę Twoich Klientów. Co zrobić, aby się wyróżnić? Spróbuj uzupełnić każdy post przejrzystym, profesjonalnym i przyciągającym wzrok obrazkiem. Niezależnie od tego, czy umieszczona grafika pochodzi z Internetu, czy też jest to zdjęcie wykonane przez Ciebie, upewnij się, że ma odpowiednio wysoką jakość i przyciąga wzrok swoją kolorystyką.

Działaj konsekwentnie. Ta zasada jest prosta. Niech media społecznościowe zagoszczą w Twoim codziennym grafiku. Sondaże wskazują, że małe przedsiębiorstwa z dobrze prosperującymi stronami w serwisach społecznościowych każdego dnia poświęcają około godziny na aktualizację profili na Facebooku i Twitterze o nowe wpisy. Spędzając cały dzień w serwisach społecznościowych, nie pomożesz swojej firmie. Jeśli jednak przeznaczysz trochę czasu na zamieszczenie istotnych, przyciągających uwagę materiałów, zainteresowanie firmą wzrośnie, co może pomóc w nawiązaniu nowych kontaktów.

„Serwisy społecznościowe takie jak Facebook, YouTube i LinkedIn ułatwiają rozwój działalności biznesowej w ramach struktur firmy Synergy” — uważa Eric. „Naszym zadaniem jest przekazywanie informacji i edukowanie. Media społecznościowe bardzo nas w tym wspierają. Sprawiają, że świat staje się mniejszy i łatwiej jest działać na globalną skalę”.

„Korzystamy z Facebooka codziennie” — przyznała Kati.
„Za jego pomocą można bardzo szybko odpowiedzieć na pytania i podzielić się informacjami, historiami, zdjęciami, plikami wideo, jak również zabierać głos w dyskusjach”.

W obecnej epoce cyfrowej tworzenie społeczności internetowej wokół Twojej firmy ma kluczowe znaczenie. Jeśli media społecznościowe staną się priorytetem w Twojej działalności biznesowej, z pewnością odnotujesz jej znaczący rozwój.


CONVERSATION

Instagram

Follow Us