Nowi eksperci dołączają do Zespołu Doradczego ds. Medycznych i Naukowych


Zespół Doradczy ds. Medycznych i Naukowych Nature’s Sunshine i Synergy WorldWide (ang. Medical and Scientific Advisory Board – MSAB), składa się ze światowej sławy specjalistów reprezentujących różnorodne dziedziny i uznawanych za liderów w swoim obszarze zainteresowań. Członkowie MSAB reprezentują środowisko czynnych zawodowo lekarzy, badaczy publikujących przełomowe odkrycia oraz naukowców z doświadczeniem w opracowywaniu nowoczesnych, innowacyjnych produktów. Ich zróżnicowane specjalizacje i doświadczenia stanowią w połączeniu niezwykły zasób wiedzy, dający bezcenny wgląd w aktualny i stale rozwijany dorobek nauki i wzmacniają determinację Nature’s Sunshine, aby stać się czołową firmą na świecie w branży zdrowia, wellness i stylu życia. Ich doświadczenie zawodowe jest źródłem odkryć i innowacji w opracowywaniu rewolucyjnych produktów, które pomagają zmieniać życie ludzi na całym świecie.

Członkowie zespołu to m.in.:

dr med. Luis N. Pacheco, lekarz rodzinny z Południowej Kalifornii
dr Sang Geon Kim, profesor farmakologii na Narodowym Uniwersytecie w Seulu Hanoi
dr med. Nigel Gericke, etnobotanik i etnofarmakolog z RPA
dr med. Hani C. Soudah, M.D., Ph.D., ze Szkoły Medycznej Washington University (St. Louis)
dr William J. Keller, Dyrektor ds. Zasobów Naukowych w NSP
dr med. Ingrum Bankston, urolog z Tuscaloosa w stanie Alabama


Dr med. Luis N. Pacheco,

Dr med. Luis N. Pacheco jest lekarzem uhonorowanym nagrodą Emmy i jednym z najbardziej znanych lekarzy w społeczności latynoamerykańskiej w USA. Posiada tytuł specjalisty w zakresie medycyny rodzinnej i prowadzi aktywną praktykę medyczną w południowej Kalifornii. Dr. Pacheco pełni rolę profesora nadzwyczajnego medycyny klinicznej w Szkole Medycznej Keck w Departamencie Pediatrii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Pacheco, określany z sympatią jako „Dr P.,” był wielokrotnie wyróżniany z tytułu swych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Uzyskał Certyfikat Rozszerzonych Kwalifikacji (CAQ) w zakresie medycyny sportowej oraz status członka Amerykańskiej Akademii Lekarzy Rodzinnych. Został wybrany Wybitnym Nauczycielem w Szkole Medycznej USC. Za swoją pracę z Amerykańskim Stowarzyszeniem Młodzieżowej Piłki Nożnej (ang. American Youth Soccer Association - AYSO) otrzymał oficjalne uznanie Kongresu. Wielokrotnie otrzymywał też wyrazy uznania ze strony Amerykańskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Dr. Pacheco ukończył specjalizację w medycynie rodzinnej na USC. Uzyskał tytuł doktora na Centralnym Uniwersytecie w Portoryko i odbył staże medyczne na uniwersytetach Harvarda, Tufts i w Bostonie. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie biologii na Uniwersytecie Columbia.


Dr Sang Geon Kim,

Dr Sang Geon Kim pełni obecnie funkcję wicedyrektora Instytutu Badawczego w zakresie Nauk Farmaceutycznych na Narodowym Uniwersytecie w Seulu, w Korei Południowej. Jest także Dyrektorem Centrum Badań nad Innowacyjnymi Lekami na Choroby Metaboliczne i Zapalne (IDRC) na Narodowym Uniwersytecie w Seulu oraz posiada tytuł profesora w Kolegium Farmacji na tym samym uniwersytecie. Ponadto, zasiada w Zespole Doradczym ds. Toksykologii Koreańskiej Agencji Żywności i Leków. Kim przeprowadził szeroko zakrojone badania w dziedzinie biologii molekularnej i ukrytych mechanizmów (w tym nad ścieżkami transdukcji sygnałowej przy rozregulowanych kinazach) odgrywających rolę w dysfunkcjach metabolicznych prowadzących do schorzeń, co stanowi szczególny obszar zainteresowania dla działu badań i rozwoju Nature’s Sunshine Products („NSP”).

Dr Kim może pochwalić się wieloma osiągnięciami. W 2010 r. został uhonorowany przez Prezydenta Republiki Korei oraz Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej. Wcześniej w tym samym roku Ministerstwo Nauki i Edukacji ogłosiło go „Naukowcem Miesiąca”. Otrzymał też Najwyższą Nagrodę w zakresie Farmakologii z rąk Koreańskiego Towarzystwa Farmakologicznego w roku 2008. Ponad 200 publikacji dra Kima pojawiło się w cenionych czasopismach naukowych.

Dr Kim obronił doktorat w Szkole Medycznej Uniwersytetu Północnowschodniego w Chicago. Zarówno tytuł magistra w dziedzinie farmakologii, jak też licencjata w dziedzinie farmacji uzyskał na Narodowym Uniwersytecie w Seulu.


Nigel Gericke, M.B.B.Ch.

Nigel Gericke jest lekarzem, etnobotanikiem i etnofarmakologiem specjalizującym się w dokumentacji, odkrywaniu, innowacji i opracowywaniu unikalnych produktów na bazie roślin jadalnych i leczniczych. Jego zainteresowania wiążą się szczególnie z kwestią substancji fitochemicznych wpływających na centralny układ nerwowy oraz poszukiwaniu remediów na choroby tropikalne takie jak malaria.

Dr Gericke przeprowadził w ciągu dwu dekad obszerne badania nad roślinami afrykańskimi i jest ekspertem specjalizującym się w ich zastosowaniu jako żywności i leków pochodzenia roślinnego oraz opracowywaniu i komercjalizacji, izolowaniu składników aktywnych, badaniu biologii molekularnej i kierowaniu badaniami klinicznymi weryfikującymi bezpieczeństwo i skuteczność roślin.

Dr. Gericke jest dyrektorem-założycielem H, G & H Pharmaceuticals, Ltd. w Republice Południowej Afryki. Jest również dyrektorem-założycielem i CEO Integral Bioceuticals, Ltd., pioniersko wprowadzającej nowe składniki bioaktywne, ekstrakty i związki wyizolowane z afrykańskich zasobów biologicznych. Pełnił też rolę szefa ds. etnobotaniki w Esperanza Medicines Foundation oraz dyrektora-założyciela Phyto Nova, Ltd.


Dr. Gericke jest właścicielem szeregu patentów dotyczących rozmaitych związków i ekstraktów roślinnych zarówno w USA, jak i innych krajach. Napisał wiele książek i jest współautorem Afrykańskiej Farmakopei Zielarskiej. Jego badania publikowane były w licznych prestiżowych czasopismach, w tym w Neuropsychopharmacology, Journal of Alternative and Complementary Medicine, Planta Medica, Biochemical Systematics and Ecology, Journal of Botany oraz Journal of Ethnopharmacology. Prezentuje swe odkrycia na całym świecie.

Dr. Gericke studiował na Uniwersytecie Witwatersrand w Johannesburgu i uzyskał tytuł licencjata medycyny i chirurgii (M.B.B.Ch.) w 1984. Posiada też tytuły licencjata w dziedzinie botaniki i zoologii uzyskane na tym samym uniwersytecie.


Dr med. Hani C. Soudah,

Dr Hani Soudah pełni rolę profesora nadzwyczajnego medycyny wewnętrznej w Szkole Medycznej Uniwersytetu Waszyngtońskiego oraz wizytującego profesora nadzwyczajnego w Szkole Medycznej Uniwersytetu w Nanjing. Jako doktor medycyny wewnętrznej jest ekspertem ds. walki z otyłością.

Dr Soudah poświęcił wiele lat na specjalistyczne badania i szkolenia. Jego odkrycia publikowane były w szeregu prestiżowych czasopism naukowych, w tym The New England Journal of Medicine, Gastroenterology, The Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics, The American Journal of Physiology i innych. Przedstawiał wyniki swych badań w całych Stanach Zjednoczonych, a także w Niemczech i Belgii.

Dr Soudah ukończył swój staż i specjalizację w medycynie wewnętrznej w szpitalu Barnes Szkoły Medycznej Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Wcześniej odbył podyplomowe stypendium badawcze na Wydziale Gastroenterologii w Departamencie Medycyny Wewnętrznej Uniwersytetu Michigan w Ann Arbor. Ukończył staże rotacyjne w zakresie medycyny i chirurgii w Uniwersyteckim Centrum Medycznym Hamburg-Eppendorf oraz Szpitalu Ogólnym Altona w Hamburgu, gdzie wcześniej uzyskał tytuł licencjata. Dr Soudah jest również posiadaczem doktoratu z medycyny uzyskanego w Szkole Medycznej na Uniwersytecie Hamburskim.


Dr William J. Keller,

Dr. William J. Keller rozpoczął pracę dla Nature’s Sunshine w kwietniu 2001 jako Wiceprezes ds. Nauk o Zdrowiu i Usług Edukacyjnych. Przewodził pracom tego departamentu przez ponad dekadę, zaś obecnie pełni rolę Dyrektora ds. Zasobów Naukowych w Nature’s Sunshine Products (NSP).

Przed dołączeniem do NSP, dr Keller:

• pełnił rolę sekretarza w  Amerykańskim Towarzystwie Farmakognozji
• był członkiem Rady Naukowej Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Produktów Ziołowych
• uczestniczył w Dziekańskim Zespole Doradczym dla Kolegiów Farmacji na Texas A&M University oraz Idaho State University
• pełnił rolę Prezesa Departamentu Nauk Farmaceutycznych w Szkole Farmacji McWhorter na Samford University w stanie Alabama
• uczestniczył w panelach przyznających granty, zespołach redakcyjnych oraz pełnił funkcję recenzenta rękopisów

Dr. Keller przepracował prawie 30 lat jako zawodowy farmaceuta w trzech różnych stanach. Posiada bogate doświadczenie jako wykładowca w Szkołach Farmacji na Samford University oraz Northeast Louisiana University. Jego badania publikowane były ponad 50-krotnie w prestiżowych czasopismach, w tym Journal of Natural Products, Pharmaceutical Biology, Phytochemistry, the Journal of Agricultural and Food Chemistry i wielu innych.

Dr Keller uzyskał tytuł doktora nauk farmaceutycznych na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Tytuł magistra w tej samej dziedzinie oraz licencjata w zakresie farmacji zdobył na Idaho State University.


Dr med. Ingrum W. Bankston,

Dr Ingrum W. Bankston posiada tytuł specjalisty w zakresie urologii i jest czynnym chirurgiem w Centrum Urologii Tuscaloosa w stanie Alabama. Stosując Equolibrium u pacjentów płci męskiej w swojej praktyce zawodowej pomógł NSP dokładniej zrozumieć sposób działania produktu.

Dr. Bankston pełni obecnie funkcję profesora nadzwyczajnego medycyny klinicznej w Departamencie Chirurgii Uniwersytetu Alabamy i od roku 2006 pełni rolę Przewodniczącego Towarzystwa Urologicznego stanu Alabama.

Dr Bankston uzyskał dyplom w zakresie medycyny na Uniwersytecie Alabamy w Birmingham (UAB), gdzie wcześniej odbył studia licencjackie. Odbył także staż w zakresie chirurgii ogólnej w Fundacji Ochsnera w Luizjanie oraz specjalizację na Wydziale Urologii UAB..


CONVERSATION

Instagram

Follow Us